Yazı İşleri ve Çalışma Prensipleri Rehberi

01 Kadrolu Yazarlık: Sırtçantalılar Portal, yenilikçi, dinamik, güncel olmayı hedeflemektedir. Sırtçantalılar Portal’e düzenli yazı göndermeyi taahhüt eden yazarlara Kadrolu Yazar statüsü verilir. Kadrolu Yazar profilleri,  Yazarlar sayfasında yer alacaktır, bunun yanında sponsor firmaların sunduğu ayrıcalıklardan öncelikli olarak yararlanacaklardır. Kadrolu Yazar olabilmek için en az 5 yazı göndermiş olmak ve her ay en az 1 adet yazı göndermek gerekmektedir. O ay için yazı gönderimi yapamayacak kadrolu yazar, Yazı İşleri’ne mutlaka ibilgi vermelidirler. Kadrolu yazarlar, yazılarını her ayın son haftasına kadar teslim etmek zorundadırlar. Sisteme girilen yazıların ne zaman yayına alınacağına Yazı İşleri’nin düzenine göre karar verilmektedir.

02 Katılımcı Yazarlık: Katılımcı yazarların yazı gönderirken belli bir takvime uyma zorunluluğu yoktur. Diledikleri zaman yazı teslimi yapabilirler, ancak yazıları yayına alma takvimi Yazı İşleri’nin imtiyazındadır. Yazı İşleri, bu konuda kesin bir cevap vermeyebilir. Uzun süre yazı teslimi yapmayan Katılımcı Yazarlar, Yazı İşleri’nin kararıyla Destekleyenler kategorisine alınır. Güncel haber, röportaj vb. yazılar hazırlamadan önce Yazı İşleri’ne danışması önerilir.

03 Haklar: Sırtçantalılar Portal’e gönderilen her türlü içerik, web sitesinde yayınlansın veya yayınlanmasın, hertürlü yayın hakları Sırtçantalılar Topluluğu’na aittir. Bir yazı yayımlandığı andan itibaren, yasal ve ahlaki bir neden yoksa tamamen veya kısmen kaldırılması editörlerin yetkisindedir.

04 Özgünlük ve Kopyalama Hakkı: Sırtçantalılar Portal’de yayımlanması için gönderilen yazıların özgün olmasına ve daha önce başka sitelerde yayınlanmamış olması kuralını aramaktayız (Bkz. Telif ve Kopyalama Hakkı). Sırtçantalılar Portal’in özgünlüğü açısından yayımlanan yazılarınızın, izinsiz olarak başka mecralarda yayınlanmaması için, kendiniz ve Portal adına takipçisi olmanızı rica ederiz.

05 Teslim ve Takvim: Yazarlar, makale girişlerini kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifreleri ile Sırtçantalılar Portal WordPress Panel üzerinden yapacaklardır. Katkıda bulunan yazarlar ise yazı ve fotoğraf gönderimlerini editor@sirtcantalilar.com adresi üzerinden yapacaklardır. Kadrolu olmayan her yazar, gönderdiği makale altında 5 cümleyi geçmeyen profil bilgisini, varsa Twitter, Facebook ve Websitesi bağlantılarını ekleyecektir. Gönderilen her yazı editoryal değerlendirme sonrasında yayına girecektir. Yayına alınmayacak makaleler konusunda yazarına bilgi verilecektir.

06 Yürütme: Prosedürün işlerliğini Sırtçantalılar Portal Yönetimi sağlamaktadır. Makale yazılması, gönderimi ve bilgi için editor@sirtcantalilar.com mail adresi kullanılacaktır.

Sırtçantalılar Portal Yayın Yönetimi
Genel Yayın Yönetmeni
Onur İnal
editor@sirtcantalilar.com

 

Yazı İşleri Editörü
Kemal Kaya
editor@sirtcantalilar.com
 
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

%d bloggers like this: