Yazarlar

Onur İnal / Twitter: onur_inal  / onurinal@onurinal.com

Onur-Inal

Akademisyen, editör, gezgin ve yazar. Uluslararası ilişkiler, kültürel miras yönetimi ve tarih okudu. Dağcılık, fotoğrafçılık, gastronomi, çevrebilim ile ilgilendi. Üniversite yıllarında öğrenci etkinlikleri, sonrasında da konferanslar ve kongreler sayesinde Türkiye ve dünyayı köşe bucak gezdi. Son İstasyon VenedikPera’dan Beyoğlu’na veGezginin Pratik Seyahat Rehberi adlı kitaplarının yanısıra seyahat kültürü üzerine çeşitli gazete ve dergilerde 50′nin üzerinde makalesi yayımlandı. Almanya’nın Hamburg şehrinde yaşıyor.

onurinal.com / Makaleleri

 

 

Kemal_Kaya

Kemal Kaya /  Twitter: maxmajestic / yoldaolmak@yoldaolmak.com

Tam zamanlı gezgin, gezi yazarı, editör. Keşfedilmemiş coğrafyalarda, macera dolu gezileri seviyor. Egzotik Asya ve Okyanusya’da 2 yıldan fazla seyahat etti, biri birinden ilginç farklı rotalarda 70.000+ kmden fazla yol yaptı. Seyahat odaklı çeşitli internet projelerini yürütüyor. İzmir’de yaşıyor.

yoldaolmak.com  / Makaleleri

 

 

Engin-Kaban

Engin Kaban /  Twitter: engin_kaban / enginkaban@gmail.com

 

İTÜ Makina Mühendisliği mezunu. Lisansüstü eğitimini İsveç’te inovasyon üzerine yaptı.  40’tan fazla ülkede bulundu, çeşitli STK ve öğrenci organizasyonlarında görev aldı. 1 yıl boyunca Güney Amerika seyahati yaptı. Makaleleri gezi dergilerinde ve gazetelerde yer aldı, gezi kültürü üzerine TV/Radyo programlarına konuşmacı olarak katıldı.Gezginin Pratik Seyahat Rehberi kitabının yazarı. İzmir’de yaşıyor.

enginkaban.com / Makaleleri

 

 

Gunes-Akdogan

Güneş Akdoğan /  Twitter: LizardOnTheRoad / gunesakdogan@gmail.com

Dört üniversitede bulunmuş, diplomasını seyahatleri uğruna feda etmiş fotoğraf tutkunu, tam zamanlı gezgin, yazar. 2012 yılının ilk günü İzmir’den çıktığı yolculukta Balkan coğrafyasında 5 ülkeyi adım adım yürüyerek keşfetti. Yelkenli tekne ile Atlantik’i aşarak Dünya’nın diğer ucuna ulaştı. Bulunduğu coğrafyalarda az bilinen, keşfedilmeyi bekleyen noktalara yürüyerek ulaşmayı tercih ediyor. Bol bol fotoğraf çekiyor, deneyimlerini paylaşıyor.

drummerlizard.com  / Makaleleri

 

 

Morminor

Melis Rona / melisrona@gmail.com

Kendine yeterlilik kavramının elle tutulur biçimde nasıl gerçekleştirilebileceği üzerine bir şeyler öğrenmeye çalışan biri. Sürdürülebilirlik hakkında mümkün olduğu kadar uygulama görerek ve topluluk hayatı deneyimleyerek, paranın ötesinde bir zenginlik oluşturacak vasıfları edinmeye çalışıyor. Yazılarında yollarının kesiştiği insanlardan, ormanlardan ve şehirlerden öğrendikleri, duydukları ve hissettikleri var. Bazen çiftçilik deneyimleri, bazen yol önerileri, bazen de yemek tarifleri ve kuş sesleri..

morminor.blogspot.com / Makaleleri

 

Silan

Şilan Küçükokur / Twitter: SilanBartel  / silan.kucukokur@gmail.com

Uzun yıllar İstanbul’da pazarlama profesyoneli olarak çalıştıktan sonra, plazalara ve kurumsal hayata veda ederek Berlin’e yerleşti. Hindistan, Nepal ve Güneydoğu Asya’daki gezilerinden sonra iflah olmaz bir sırtçantalı oldu. Şimdilerde seyahat etmek ve seyahat günlükleri tutmaktan arta kalan zamanlarda psikoloji eğitimine devam ediyor ve bol bol yoga yapıyor.

seyahatgunlukleri.com / Makaleleri

 

 

SerapSaridogan

Serap Sarıdoğan /  Twitter: ilmiraggio / serapa007@gmail.com

Istanbul doğumlu, ekonometri mezunu, 2008 yılından bu yana Almanya’da yaşıyor. Gezmeyi seviyor, ilk Kaş tatilinde kocasıyla tanıştığından beri, hem kocasına hem de Kaş’a aşık. Kocasıyla birlikte gezmeyi, onunla yol arkadaşı olmayı çok seviyor. Gezecekleri yerler hakkında önceden bilgi edinmek, fotograf cekmek, gezdiklerini gördüklerini paylaşmak büyük bir tutku onlar icin. 2009 yılından beri “Gezmeyi seven paylaşmayı da sever” diyerek gezme tutkularını bloglari aracılığıyla herkesle paylaşıyorlar.

gezgindirgezeninadi.blogspot.de  / Makaleleri

 

 

Onur-Inal

Özlem Güzelharcan / Twitter: martiuctu  / glarosss@gmail.com

Gezgin Martı. Seyahat, edebiyat ve müzik tutkunu bir eğitimci. İngilizce Öğretmenliği okudu. Vakit buldukça farklı coğrafyaları ve oraların insanlarını keşfe çıkmayı seviyor. Çok okur, çok gezer, çok yazar.

gezginmarti.blogspot.com / Makaleleri

 

 

Ege-Sahin

Ege Şahin / Twitter: eegesahin  / ege__sahin@hotmail.com

“Egeligezginege”; seyyah olmayı kafasına koymuş, fotoğraf çekmekten ve yeni lezzetler keşfetmekten keyif alıyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Psikoloji okuyor. 5 ay önce Ege’yi daha iyi tanımak ve tanıtmak amacıyla yollara düşmüş. “Egece” gezmek ve gezi severler ile paylaşmak için bir de minik bir gezi günlüğü tutmaya karar vermiş. Yerel internet gazetelerinde yazıları yayınlandı. Yerel bir sitede yazarlık yapıyor.

egeligezginege.wordpress.com / Makaleleri

 

Aslı Göksun Şat / Twitter: @Sila_Tas / aslisat@gmail.com

Sıla-TaşBilime meraklı, sanata aşık, toplumsal yaratıcılığı, kalkınmayı ve uygarlığı destekleyen Ankaralı ekonomist Sıla, hayatını araştırmacı-yazar olarak sürdürüyor. Duygu ve düşüncelerini daha çok resim ya da yazıyla ifade etmekten hoşlanıyor. Uzun yıllar Ankara’da ve ardından İngiltere’nin en eski kasabası Colchester ile Beatles’ın memleketi Liverpool’da aldığı eğitimler boyunca farklı kültürleri tanıma fırsatı buluyor. Hayata karşı duruşunda ülkelere ya da şehirlere olduğu kadar farklı yaşamlara da @sirtcantalilar anlayışıyla seyahat etmesi önemli bir rol oynuyor. @AksamHaftasonu’nda her Pazar yayımlanan @LezzetKasifleri köşesinde bu toprakların lezzetlerini kovalarken, @IdergiRujj’da modern kadının eğlenceli maceraları üzerine kalem oynatıyor.

Makaleleri

 

 

Ömürden Sezgin / Kurucu – Marka Sorumlusu / Twitter: @omurdensezgin

Omurden-Sezgin

ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu’dan onlarca ülkeyi ziyaret etti. Sonradan Gurmeler Topluluğuve Gurmebüs projesinin kurucuları arasında yer aldı. Gastronomi, seyahat ve marka mühendisliği üzerine TV/Radyo söyleşilerine katıldı. TecrübEM ve SeyahatnamEM kitaplarının yazarları arasında yer aldı. Akşam Gazetesi Lezzet Kaşifleri köşesinde yazıyor. Marka danışmanı olarak İstanbul’da çalışıyor. Birgün memleketi Tirebolu’ya yerleşmeyi hayal ediyor.

omurdensezgin.com / omurden@gmail.com
 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

%d bloggers like this: