Sırtçantalılar Ekibini Tanıyın

Engin Kaban / Kurucu / Twitter: @engin_kaban

Engin-Kaban

İTÜ Makina Mühendisliği mezunu. Lisansüstü eğitimini İsveç’te inovasyon üzerine yaptı.  40’tan fazla ülkede bulundu, çeşitli STK ve öğrenci organizasyonlarında görev aldı. 1 yıl boyunca Güney Amerika seyahati yaptı. Makaleleri gezi dergilerinde ve gazetelerde yer aldı, gezi kültürü üzerine TV/Radyo programlarına konuşmacı olarak katıldı. Gezginin Pratik Seyahat Rehberi kitabının yazarı. İzmir’de yaşıyor.

enginkaban.com / enginkaban@gmail.com

 

Ömürden Sezgin / Kurucu Marka Sorumlusu / Twitter: @omurdensezgin

Omurden-Sezgin

ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu’dan onlarca ülkeyi ziyaret etti. Sonradan Gurmeler Topluluğu ve Gurmebüs projesinin kurucuları arasında yer aldı. Gastronomi, seyahat ve marka mühendisliği üzerine TV/Radyo söyleşilerine katıldı. TecrübEM ve SeyahatnamEM kitaplarının yazarları arasında yer aldı. Akşam Gazetesi Lezzet Kaşifleri köşesinde yazıyor. Marka danışmanı olarak İstanbul’da çalışıyor. Birgün memleketi Tirebolu’ya yerleşmeyi hayal ediyor.

omurdensezgin.com / omurden@gmail.com

 

 

Onur İnal / Kurucu – Genel Yayın Yönetmeni / Twitter: onur_inal

Onur-Inal

Akademisyen, editör, gezgin ve yazar. Uluslararası ilişkiler, kültürel miras yönetimi ve tarih okudu. Dağcılık, fotoğrafçılık, gastronomi, çevrebilim ile ilgilendi. Üniversite yıllarında öğrenci etkinlikleri, sonrasında da konferanslar ve kongreler sayesinde Türkiye ve dünyayı köşe bucak gezdi. Son İstasyon VenedikPera’dan Beyoğlu’na veGezginin Pratik Seyahat Rehberi adlı kitaplarının yanısıra seyahat kültürü üzerine çeşitli gazete ve dergilerde 50′nin üzerinde makalesi yayımlandı. Almanya’nın Hamburg şehrinde yaşıyor.

onurinal.com / onurinal@onurinal.com

 

Kemal Kaya / Genel Koordinatör-Editör / Twitter: @maxmajestic

Kemal-Kaya-SırtçantalılarTam zamanlı gezgin, gezi yazarı, editör. Keşfedilmemiş coğrafyalarda, macera dolu gezileri seviyor. Egzotik Asya ve Okyanusya’da 2 yıldan fazla seyahat etti, biri birinden ilginç farklı rotalarda 70.000+ kmden fazla yol yaptı. Seyahat odaklı çeşitli internet projelerini yürütüyor. İzmir’de yaşıyor.

yoldaolmak.com / yoldaolmak@yoldaolmak.com

 

Burak Sıraç / İş Geliştirme Sorumlusu  / Twitter: @buraksirac

Burak-Sirac

Yeditepe Üniversitesi Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümünde öğrenci. Üniversite içinde ve dışında çeşitli akademik ve sosyal projeler üzerine çalışıyor. İlk yurtdışı seyahatini İngiltere’ye yaptı. Müzik, seyahat, kitap ve basketbol başlıca hobileri arasında yer alıyor. Bağlama ile başladığı müzik yolculuğunu, çeşitli gruplarda elektro gitar çalarak  devam ettiriyor. Gaziantep doğumlu.

buraksirac@gmail.com

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Smile! You’re at the best WordPress.com site ever

%d bloggers like this: