Kanal-24-Tikirti-Gazetesi

Sırtçantalılar 24 TV’de

Engin Kaban ve Ömürden Sezgin, 24 TV’de Tıkırtı Gazetesi Programı’nın konuğuydu.

Kim bu Sırtçantalılar?

Sohbet, ‘Kim bu Sırtçantalılar?’ sorusuyla başladı. Bundan 5 yıl önce kurulmuş olan topluluğun hikayesi, bugüne dek yapılanlar, Türkiye’de seyahat kültürünü geliştirmek adına gerçekleştirilen çalışmalar ana çerçeveyi oluşturdu.

Geçtiğimiz günlerde Antarktika’ya Sırtçantalılar bayrağının dikilmiş olması ve her an her yerde bir ‘Sırtçantalı’nın bulunması, sloganımız olan ‘Üzerinde Güneş Batmayan Topluluk’ u doğrular nitelikte.

Sırtçantalılar Café’de neler oluyor? Portalın forum bölümü insanların sorularına yanıt alabileceği, dileyenlerin yol arkadaşı bulabileceği interaktif bir platform olarak tasarlandı.

Sırtçantalılar Seyahat Bursu projemiz ile gençlere, üniversite öğrencilerine katkı sağlayıp herkesin gezebilmesini mümkün kılmak şu an topluluğun üzerinde çalıştığı sosyal sorumluluk projelerinin başında geliyor.

Gezmek sadece uçakla mı olur? Hayır. Türkiye’den Avrupa’nın birçok yerine otobüs kalktığını bilen kişi azdır. Hatta sırf Avrupa değil, Hindistan’a bile otobüs kalkıyordu İstanbul’dan.

Moda haline gelen destinasyonlar da yine konuşulanlar arasındaydı. Son zamanlarda Türkler en çok hangi ülkeleri tercih ediyor? Hepsini detaylı olarak ele aldık.

Gezenler Twitter’da, Facebook’da ne paylaşıyor? Sosyal medyanın seyahat ile ilişkisi ne boyutta? Sırtçantalılar tişörtleri dünyayı nasıl dolaşıyor ve bu görüntüler insanlara ulaştırılabiliyor mu?

Konuşulan belki en önemli konulardan bir tanesi de Türklerin önündeki en büyük engel vize konusu. Seyahat Özgürlüğü Platformu ile birlikte yürüttüğümüz kampanyalardan, dünyanın en pahalı pasaportundan bahsettik.

10 Mart 2013 tarihli canlı yayının kaydını ve diğer Sırtçantalılar videolarını Youtube Sırtçantalılar kanalından izleyebilirsiniz.

Advertisements

One thought on “Sırtçantalılar 24 TV’de”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s