CNN-Türk-Haber-Bülteni.png-001

Sırtçantalılar CNN Türk Ana Haber'de

CNN-Türk-Haber-Bülteni.png

Sırtçantalılar Topluluğu’nun kurucularından Engin Kaban, CNN Türk Ana Haber Bülteni’ne konuk oldu.

5. yılını kutlayan Sırtçantalılar’ın bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerden söz eden Engin Kaban, Türkiye’de herkes için eşit seyahat özgürlüğünü sağlamak yapılan mücadeleler konusunda da bilgi verdi. Gerek yurtdışı çıkış harcı olsun gerek pasaport fiyatları, her ikisi de seyahat özgürlüğünün önünde birer engel olarak duruyor.

Sırtçantalılar, Seyahat Özgürlüğü Gönüllüleri ile birlikte yürüttüğü kampanya ile pasaport ücretlerinde %50 indirim sağlanmasına katkı sağlamıştı. Buna rağmen Türkiye Cumhuriyeti pasaportu şu anda bile dünyanın en pahalı pasaportu.

Sırtçantalılar, seyahat tutkusu ile dolu gençleri heyecanlandıracak projelere imza atmak için hazırlanıyor. Bu projeler arasında en çok dikkat çekecek olanlarından biri olan seyahat bursu projesi CNN Ana Haber Bülteni röportajında da dile getirildi. Bunun yanında planlanan başka sosyal sorumluluk projelerimiz de olacak. Bu projelerde yanımızda yer alıp, heyecanımıza ortak olacak kişi ve kurumlara her zaman kapımız açık.

Türkiye’nin en büyük seyahat portalı olma iddiasıyla ortaya çıkan Sırtçantalılar Portal da şu an iletişimin ana merkezini oluşturduğu ifade edildi. Programda Engin Kaban, kimlerin Sırtçantalılar yazarı olabileceği konusunda bilgiler verdi.

Son olarak, seyahatleri ekonomik şekilde gerçekleştirmenin tüyoları da yine konuşulanlar arasında. Engin Kaban ve Onur İnal’ın ortak yazdığı ve Sırtçantalılar Topluluğu’ndan gezgin dostların da katkı sağladığı kitap Gezginin Pratik Seyahat Rehberinin de içeriği hakkında konuşuldu.

Bu keyifli yayını kaçıranlar için 9 Mart 2013 tarihindeki programın kayıtlarını sunuyoruz.

 

Advertisements

One thought on “Sırtçantalılar CNN Türk Ana Haber'de”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s