Dünya Genelindeki En İyi 5 Kamp Alanı

Uzun süreli seyahatlerde sakin olmaları, düşük bütçeli seyahatlere uygunluğu ve doğayla bütünleşmenize olanak sağlayan noktalarda bulunmaları sebebiyle kamp yapmak oldukça avantajlıdır. Dünyanın farklı yerlerinde bulunan birbirinden farklı kamp alanları arasında en çok göze çarpan ve beğeni toplayan 5 kamp alanını bu listede bulabilirsiniz.

1. Garda Gölü, İtalya

Garda-Lake-Italia

Verona yakınlarında, Kuzey İtalya’da bulunan Garda Gölü, İtalya’nın en büyük gölü olmakla birlikte, muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Aynı zamanda her ihtiyacınızı karşılayabilecek yeterliğe sahip çok ünlü bir kamp alanıdır.

Göl çevresinde her biri harika güzelliğe sahip çok sayıda köy ve kamp alanı bulunmaktadır. Size kalan, sadece bu kamp alanlarından en beğendiğinizi seçmek olacaktır. Çevrede görülecek tarihi köyleri keşfe çıkabilir veya eğlence istiyorsanız, yakında bulunan İtalya’nın en büyük lunaparklarından birisini ziyaret edebilirsiniz.

2. Corcovado Milli Parkı, Kostarika

Corcovado-Naational-Park

National Geographic’e göre, uzak mesafede bulunan milli park dünya üzerindeki en yoğun biyolojik alandır. Bir diğer deyişle, çok farklı türde canlıya ev sahipliği yapmaktadır.
Dört farklı tür maymun, kaplan balıkçılı, tembel hayvan, kırmızı amerikan papağanı ve puma gibi canlıları barındırmaktadır.

3. 4 Rivers Floating Lodge, Kamboçya

Birdview from 4 Rivers Floating Eco-Lodge

Tatai Nehri, Kamboçya’da bulunan bu çadır – hotel muhtemelen, normal kamp tatillerinden gidebileceğiniz en uzak noktada bulunanıdır.
Suya bu kadar yakın mesafede kamp yapabileceğiniz başka bir yer yoktur. Aslında, çadır-kulübeniz suda yüzüyor olacak. Her şeyden bu kadar uzakta kamp yapmak, tüm imkanlardan kopmak anlamına gelmiyor. Ormanlık alanlarda yürüyüş yaparken, rafting veya kano ile nehri keşfettikten sonra, yüzen çadırınıza geri dönüp televizyon izleyebilir veya internette gezinebilirsiniz.

 

4. Lido Vacanze, İtalya

Lido-Vacanze

Tahmin edebileceğiniz üzere Venedik’te tatil yapmak son derece masraflı olabileceği gibi tüm çevrenizin suyla kaplı olduğu bir yerde serinlemek amacıyla suya girmek gibi istekleriniz de son derece azalmaktadır.
Lido Vacanze Kamp Birliği her iki olanağı da bir arada yaşama fırsatı sağlıyor. Venedik’e çok yakın olmasının yanında, 1 kilometre uzunluğunda özel plaja da sahiptir. Avrupa’nın en büyük kamp alanlarından birisi olan Lido Vacanze, 9 bar ve 7 restoranı barındıran geniş imkanlara sahip bir yerdir.

5. Golden Bay, Yeni Zelanda

Golden Bay, New Zealand

Golden Bay Yeni Zelanda’nın en ünlü kamp alanlarından birisi olmakla birlikte, birçok ziyaretçi tarafından da ülkenin en güzel yeri olarak nitelendirilmektedir.

Turkuaz renkte su ile muhteşem kontrast oluşturan altın renkli kumsalı ve bu manzarayı çevreleyen doğal ormanın bulunduğu bir alanda kamp yapmayı hayal ediyorsanız, Golden Bay tam size göre bir kamp alanıdır.

Günü birlik doğa yürüyüşü ya da toplamda 2 hafta sürecek, saklı plajları ve körfezleri ziyaret edeceğiniz uzun yürüyüşler yapabilir veya tüm kıyıyı kano ile keşfe çıkabilirsiniz.

Planladığınız seyahat düşük bütçeli ise gitmeyi planladığınız yerlerde bulunabilecek bedava kamp alanlarını da araştırabilirsiniz. İsveç, Norveç ve Finlandiya’nın hemen hemen her yerinde bedava kamp yapabilirsiniz. Hollanda’da 72 saate kadar ücretsiz kamp yapabileceğiniz belli alanlar mevcuttur.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s