En İyi 10 Ücretsiz Seyahat Uygulaması

Seyahatteyken smartphone’unuza yükleyeceğiniz uygulamalar sayesinde seyahatiniz daha kolay bir hal alır; zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Smartphone uygulamaları ile, seyahat esnasında binlerce kilometre ötedeki ailenizle ücretsiz irtibat kurmanız, bulunduğunuz şehirdeki en iyi restoranı keşfetmeniz, son dakika indirimlerinden faydalanmanız, güncel döviz kurlarını öğrenmeniz saniyeler içerisinde mümkün.

Seyahatinizi kolaylaştırıcı smartphone uygulamalarından en iyi 10 tanesini sizin için derledik:

1) Free Wi-Fi Finder

İnternete ihtiyacınız var ve nerede bulabileceğinizi öğrenmek mi istiyorsunuz? O zaman bu uygulama tam size göre! Ücretsiz indirilebilen Free Wi-Fi Finder uygulaması bulunduğunuz yere en yakın ücretsiz (veya düşük ücretli) internet noktasını sizin için tespit ediyor. (Android, iPad, iPhone, iPod Touch)

Free Wi-Fi Finder

2) WhatsApp Messenger

Yurtdışında seyahat ederken en çok şikayet edilen şeylerden birisi telefon operatörlerinin SMS mesajlarından tahsil ettiği ücretler. Ücretsiz indirilebilen WhatsApp sayesinde mesajlaşmak bir sorun olmaktan çıkıyor.  Diğer mobil cihazlara  yazılı mesaj, resim, video ve ses kaydı dosyaları da ücretsiz olarak gönderilebiliyor. (Android, BlackBerry, iPhone, Nokia, Windows Phone)

Whatsapp

3) Kayak

Ünlü seyahat arama motoru Kayak’ın seyahat uygulamasını telefonunuza yüklemeye değer. Ücretsiz yüklemeyi yaptıktan sonra, Kayak’ın son derece gelişmiş arama motoru sayesinde önceliklerinizi (tek yöne, gidiş-dönüş, aktarmalı vb.) belirleyip uçuş araması yapabiliyorsunuz. Uygulamada otel ve kiralık araç da aranabiliyor. (Android, Blackberry, iPad, iPhone, Nokia, Windows Phone)

Kayak

4) CheapOair

Bir başka uçak, otel ve kiralık araç arama uygulaması ChepOair özellikle sıra dışı şehirlere uygun uçak bileti ve konaklama bulma konusunda son derece faydalı. Bu uygulamanın bir diğer özelliği de 7/24 sohbet özelliği. Böylece seyahat halindeyken dahi müşteri temsilcisine danışma imkânınız oluyor. (Android, iPad, iPhone, Windows Phone)

CheapoAir

5) Viber

Viber uygulamasıyla smartphone’larda uygulamanın yüklü olduğu kişiler arasında ücretsiz telefon görüşmesi gerçekleştirilebiliyor. Dünyanın neresinde olursanız olun, eğer internete bağlıysanız Viber uygulamasına sahip yakınlarınızı ücretsiz arayabilirsiniz. (Android, Blackberry, iPad, iPhone, Windows Phone,)

Viber

6) Google Maps

Google Maps’in internet sitesini bilmeyen yoktur. Uygulaması da bilgisayarlardan cebimize girmiş. Dünyanın

herhangi bir ülkesinde, herhangi bir şehirde yolunuzu kaybettiğinizde ihtiyaç duyacağınız ilk uygulama. Ayrıca iki nokta arasındaki mesafe ve ulaşım süresini de öğrenebilme açısından çok yararlı. (Android, BlackBerry, iPad, iPhone, Kindle Fire, Windows Phone)

Google Maps

7) Seat Guru

Uçakta doğru koltuk seçimi, uçuş konforu bakımından son derece önemli. Hele ki uzun bir uçuş sizi bekliyorsa… Seat Guru ile uçuş numaranızı girerek uçuşunuzu gerçekleştireceğiniz uçağın modelini ve o uçağın koltuk düzenini görmeniz mümkün. Dahası bu uygulama size hangi model uçakta hangi koltukların daha konforlu olduğu konusunda ipuçları veriyor. (iPad, iPhone, iPod Touch)

Seat Guru

8) MetrO

Hemen her büyük şehrin karmaşık bir metro sistemi vardı ve bazen nasıl hareket edeceğiniz konusunda takılır kalırsınız. MetrO sayesinde bir yeraltında noktadan diğerine en kısa zamanda nasıl gideceğinizi öğrenmek son derece kolay. Bulunduğunuz istasyonu, gitmek istediğiniz istasyonu, gün ve saati yazın ve gerisini MetrO’ya bırakın. (Android, BlackBerry, iPad, iPhone, Windows Phone)

 Metro

9) XE Currency

Bir başka mucizevi uygulama ise XE Currency. Ücretsiz olarak smartphone’unuza indirebileceğiniz bu uygulama sayesinde dünyadaki farklı para birimleri arasındaki kur fiyatlarını hesaplamanız mümkün. (Android, BlackBerry, iPad, iPhone, Windows Phone)

XE Currency

10) Google Translate

Yabancı bir ülkede seyahat edenlerin zorlandıkları bir başka mesele de yabancı dil. Google’a ait Google Translate ile bu sorunu aşmak mümkün. Çok farklı dil seçenekleri arasında birkaç saniye içerisinde çeviri yapmak mümkün. Google Translate, özellikle İngilizce’nin bilinmediği veya az konuşulduğu ülkelere gidenler için ideal bir uygulama. (Android, BlackBerry, iPad, iPhone, Windows Phone)

Advertisements

One thought on “En İyi 10 Ücretsiz Seyahat Uygulaması”

  1. iPad de bildiğim ve kullandığım kadarı ile ios 6 dan itibaren google maps kullanamıyoruz. Apple’ın kendi harita uygulaması kullanışsız. Google maps’i nasıl yükleyeceğimizi biliyor musunuz? Şu an sadece sitesinden bakabiliyoruz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s