Akşam Gazetesi İnternet Sayfalarındayız

Akşam Gaztesi internet baskısındayız. Gazetenin bugün (4 Ağustos 2012) yayınlanan internet baskısında; “Özgür ruhların ilacını korkmadan alın” başlığıyla Eyüp Tatlıpınar‘ın yaptığı haberde şöyle deniliyor:

Sırtçantalılar Topluluğu, gezmekle aralarında tutkulu ilişki bulunan gezginlerin kurduğu bir platform. Belki de bir ‘sosyal ağ’ demek daha doğru olur. Dört yıl önce Ömürden Sezgin, Onur İnal ve Engin Kaban tarafından kurulmuş. Aralarına daha sonra katılan Burak Sıraç, Kemal Kaya ve Cihan Ersoy’la çekirdek kadro şekillenmiş ve grup hızla genişlemiş.

Grubun tek toplu fotoğrafının 2009’dan çekilmesi, biraz sözünü ettiğimiz ‘gezme tutkusuyla’, biraz da sosyal ağ biçiminde örgütlenmeleriyle ilgili. Kuruculardan Ömürden Sezgin “Buluşup tekrar bir fotoğraf çektirme fikri güzel ama herkes sürekli geziyor, bir araya getirmek imkânsız gibi” diyor.

Gezginleri buluşturan, deneyimlerini paylaştıkları yer http://www.sirtcantalilar.com adresindeki forum bölümü. Üye sayısı şu sıralarda 700’ü aşıyor. Sezgin, topluluğun niyetlerinden bahsederken gezi kültürünü oluşturmayı hedeflediklerini, yola çıkmayı aklından geçirenlere cesaret vermek istediklerini söylüyor. Fakat “Sırt çantasını alıp yola çıkmayı herkese önerir misiniz?” sorusuna verdiği yanıt “Evet” değil; “Bu herkesin yapabileceği bir şey. Evden çıkıp işe gitmek kadar kolay. Fakat herkese önermiyoruz, insanların geziden beklentileri farklı.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s