Sırtçantalılar'ın Ankara Buluşması

Sırtçantalılar Topluluğu artık kabına sığamaz oldu! Sırtçantalılar Topluluğu olarak, üyelerimizin arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamak ve grup sinerjisi yaratmak adına son dönemde İstanbul dışında da buluşmalarımıza start vermenin ve grubu etkin hale getirmenin coşkusu içerisindeyiz. İzmir’den sonra nihayet Ankara’da beklenilen ilk Sırtçantalılar buluşmasını hayata geçirdik. Ama ne buluşma!

Aralık ayının karlı ve soğuk bir gününe denk gelen ilk Ankara Sırtçantalılar buluşmamız, soğuğa inat son derece sıcak, keyifli ve coşkulu bir buluşma havasında geçti.

Odtü Mezunlar Derneği’nin Sırtçantalılar Topluluğu’na tahsis ettiği Vişnelik Salonunda, 50’den fazla katılımcının eşlik ettiği buluşmada; öncelikle Sırtçantalılar Grubunu anlatan kısa bir tanıtım sunumu sonrasında, aynı zamanda Ankaralı Gezginler Grubu’nun da kurucusu olan değerli üyemiz Timur Özkan’ın kısa bir konuşması ve işte beklenen an! “Japon Yapmış”

Değerli üyemiz Onur Ataoğlu’nun “Japon Yapmış” adlı kitabı üzerinden, görevi nedeni ile 3,5 yıl yaşadığı Japonya ile ilgili anılarını, bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaştığı son derece renkli ve keyifli, tadına doyulmaz bir sunum. Onur Bey’in sunumunu sırtçantası takarak gerçekleştirmesi de izleyiciler için gerçektende ayrı bir motivasyon ve keyifli bir hava yarattı. Yaklaşık bir buçuk saat süren sunumda hiç bitmeyen enerjisi ve esprili anlatımı ile Onur Ataoğlu son derece ilgi ve beğeni topladı.

Sunum sonrasında ve aralarda üyelerimiz ile bol bol sohbet ederek tanışma, kaynaşma imkanı bulduk. Bu güzel buluşmanın devamını sağlayabileceğimiz yeni buluşmalardan, yeni organizasyonlardan dahi söz etmeye başladık. Katılımcılarımızın Onur Bey’e kitap imzalatma ve birlikte fotoğraf çektirme talepleri organizasyonun başladığı andan bitene kadar eksilmedi. “Japon Yapmış” kitabının o gün Sırtçantalılar buluşmasında gerçekleşen kitap satışından elde edilen geliri Odtü Mezunlar Derneği Burs Fonuna aktarıldı. Aynı zamanda Ankaralı Gezginler’in Lösemili çocuklar yararına hazırlattığı 2011 takvimleri satışı da gerçekleştirildi.

Buluşmalarımızın İstanbul ile sınırlı kalmayıp diğer illerimizde de hayat bulması, etkin hale getirmek için çaba sarfettiğimiz projelerimiz açısından önemli bir sinerji kaynağı. Ankara’da gerçekleşen bu ilk buluşmaya gösterilen ilgi ve motivasyon bizleri daha da yüreklendiriyor. Ankara’da da İstanbul’daki gibi ilginin devamının geleceğinin sinyallerini almak bizleri ayrıca mutlu etti.

Buluşmaya katılan tüm Sırtçantalılar’a, Ankaralı Gezginler’e, özellikle bize sağladıkları her türlü imkan ve kolaylıklar için Odtü Mezunlar Derneğine ve genel anlamda organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

Tuğba Özcan

Advertisements

2 thoughts on “Sırtçantalılar'ın Ankara Buluşması”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s